Bana Kimse Bundan Bahsetmedi

İlk yazıyı yazmak her zaman zordur. Yanıp sönen imlece bakıp nereden başlasam diye düşünürsün. Babalık üzerine yazmak daha zor. Ne anlatacağını nasıl anlatacağını bilmiyorum.

IMG_2686
Babsi ve Şaşkın Babası. Bu fotoğrafta roller biraz farklı çıkmış.

Teorik olarak 15 aydır babayım. Yani Babsi’nin doğacağını ilk öğrendiğim günü başlangıç tarihi olarak kabul ediyorum. Pratikte 6 ay oldu. Şimdi düşününce babalık üzerine ahkam kesecek bir zamanım da olmamış. Bazen kendimi yeni doğum yapan arkadaşlara bilgiçlik taslarken yakalıyorum, 30 senedir çocuk yetiştiriyormuş gibi. Yine de ne demişler; çayda dem babalıkta kıdem. Bir gün bile olsa kıdem önemli.

Ne yazacağımı düşünürken önce kendimi tanıtarak başlarım diye düşünmüştüm ama giriş kısmı biraz uzun sürdü. Merhaba ben Şaşkın Baba! 30’lu yaşların başında taze bir babayım. Bir kızım var: Babsi. Tabii adı babsi değil. Bir gün anlamsız sesler çıkararak O’nu severken “babsi” dedim çok güldü. O günden sonra da benim için öyle kaldı. Bahsetmediğim bir kişi daha var o da Bitoş. Babsi’nin annesi, benim sevgili eşim. Burada anlatılacak olan hikayelerin baş kahramanlarını öğrenmiş oldunuz.

Böyle bir site açma fikri Babsi doğduğun günden beri aklımda. Amacım çocuk yetiştirme üzerine tavsiye vermek ya da “işte böyle baba olunur” gibi böbürlenmek değil. İnsan hafızasının unutmak ya da yaşanmış olayları zaman geçtikçe farklı yorumlamak gibi bir huyu var. Dolayısıyla sitenin amacı sadece yaşadığım şeyleri not düşebilmek. Bir de ilerde, eğer hâlâ internet diye bir şey olursa, kızıma bir hatıra bırakabilmek.

Bu sitenin ilk yazısı ve benim ilk babalar günüm. Sabah babamın babalar gününü kutlamak için aradığımda “baba olmak kolaydır önemli olan babalık yapabilmektir” dedi. Evet, öyleymiş ama BANA KİMSE BUNDAN BAHSETMEMİŞTİ 🙂

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s